12. ULUSAL KÜLTÜRTEKNİK SEMPOZYUMU GEZİ PROGRAMLARI   

12. Ulusal Kültürteknik Sempozyumu'na katılacak olan konuklarımız ve beraberlerindeki misafirlerimize hem sempozyum süresince hem de sempozyum bitiminde çeşitli geziler planlanmaktadır.


YUNANİSTAN (Selanik-Kavala-Gümülcine-Dedeağaç) TURU

23-24 MAYIS 2014 Cuma - Cumartesi

Sempozyumun son günü olan 22.mayıs.2014 perşembe günü saat 24.00 de yola çıkılarak aşağıda detayları verilen 1 gece/2günlük Yunanistan gezisi düzenlenecektir.
 
 
1. GÜN 
Saat 00:00’ da grubun belirlediği noktadan hareket. İpsala Gümrük Kapısından Yunanistan’ a giriş ve 7 saatlik yolculuktan sonra sabah saatlerinde Selanik’e varış. 
2. GÜN 
Sabah kahvaltımızı almak için Selanik panoramik manzarası eşliğinde Kale’de mola veriyoruz. Selanik şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Aya Dimitri Kilisesi, Atatürk’ ün Evi, Sahil Şeridi, Fuar Alanı, Kale, Döner Kule, Beyaz Kule ve daha birçok tarihi yerler bulunmaktadır. Selanik gezisi ardından otele yerleşme. Akşam yemeğini (extra) barlar sokağında sirtaki eşliğinde yedikten sonra konaklama otelimizde.
3. GÜN 
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Kavala’ ya hareket ediyoruz. Kavalalı Mehmet Ali Paşa Türbesi ve kale gezisi ardından panoramik şehir turu yapıp Gümülcine’ ye hareket ediyoruz. Gümülcine şehir turu ve Dedeağaç’ a hareket. Dedeağaç’ ta şehir turu ve alışverişten sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz. 
 
Tekirdağ'dan dönüş biletini ayarlayacak olan misafirlerimize bilgi olması açısından, gezi dönüşünün 24.mayıs.2014 cumartesi günü akşamüstü Tekirdağ'da olunması planlanmaktadır. 
 
 
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
- Lüks otobüslerle ulaşım, 
- Otobüs içi ikramlar
- Çevre Gezileri
- 4* Şehir merkezinde bulunan otelde 1 gece O.K. konaklama 
- Rehberlik hizmetleri
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Vize Ücreti + Seyahat Sigortası : 110  €
Yurtdışı Çıkış Harcı                    : 15 TL (TC kimlik no'su ve pasaport no'su ile birlikte Ziraat Bankasına yatırılabilir)
 
NOT: Yeşil pasaporta vize uygulaması yoktur.
 

GÜNÜBİRLİK EDİRNE TURU

23 MAYIS 2014 Cuma

Sabah 08:30 ‘da belirlenen noktada buluşma ve saat 10:30 civarında Edirne'ye varış. 
Gezilecek Yerler:
- 2. Beyazıt Külliyesi,
- Selimiye Camii,
- Arkeoloji Müzesi,
- Şükrü Paşa Anıtı- Balkan Savaşı Müzesi,
- Sarayiçi,
- Lozan Anıtı,
- Ali Paşa Bedesten.
 
Akşam saat 19:00 gibi Tekirdağ’a varıyoruz. 
 
Kişi başı gezi ücreti 40 TL'dir. Bu ücrete yemek hariç, ulaşım ve rehberlik hizmetleri dahildir.